Soccer Schedule

Monday Coed Soccer / Coquina Key (Fall 2016)

Sponsors

Monday, November 14

First Week - Shirts
Byes
Don't Kick The Baby - CHAMPS, Milk FC (i)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  St Pete FC (r) [4]
vs
 
  Hooters (r) [2]
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 21

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Dyslexia Untied (r) [0]
vs
 
  St Pete FC (r) [5]
Final 0-8
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 28

Byes
Crack Smoking Unicorns (i), Ironman FC (i), Galactic unicorns (r), St Pete FC (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field
 
  FC Coquina - CHAMPS [6]
vs
 
  Dyslexia Untied (r) [1]
Final 13-1
 
  Hooters (r) [2]
vs
 
  GOALS-R-US (r) [1]
East Field
 
  Milk FC (i) [2]
vs
 
  21 Stitches (i) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 5

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
East Field
 
  Milk FC (i) [9]
vs
 
  Ironman FC (i) [5]
 
  21 Stitches (i) [7]
vs
 
  Oceans (i) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 12

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
East Field
 
  Ironman FC (i) [5]
vs
 
  Oceans (i) [3]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, December 19

Playoffs Roster Reminder
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Hooters (r) [6]
vs
 
  Dyslexia Untied (r) [1]
Final 8-1
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 9

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  St Pete FC (r) [6]
vs
 
  Tampa Bay FC (r) [1]
Final 11-1
East Field
 
  Tasteful Nudes (i) [2]
vs
 
  Ironman FC (i) [7]
Final 2-8
 
  Oceans (i) [3]
vs
 
  Milk FC (i) [8]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 16

Not able to start any playoffs based on seedings can change
Byes
21 Stitches (i), Four Stacks FC (i), Oceans (i), Tasteful Nudes (i), Dyslexia Untied (r), FC Coquina - CHAMPS, GOALS-R-US (r), Hooters (r), Man Chest Hair United (r), Tampa Bay FC (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, January 23

No Games - fields unplayable

Monday, January 30

PLAYOFFS View Bracket
Power outage during the 8:30 games
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field
East Field
 
  Tampa Bay FC (r) [0]
vs
 
  St Pete FC (r) [5]
TB FC forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 6

PLAYOFFS View Bracket
Milk FC, Four Stacks, Hooters, St. Pete FC, and FC Coquina are on a bye
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field
 
  Oceans (i) [1]
vs
 
  Ironman FC (i) [4]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, February 13

PLAYOFFS View Bracket
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)