Soccer Schedule

Monday Coed Soccer / Coquina Key (Summer 2017)

Sponsors

Monday, August 14

First Week - Shirts
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Net Six and Chill (r) [2]
vs
 
  Hooters (r) [7]
Final 2-11
 
  Agger (r) [2]
vs
 
  FC Coquina (r) [3]
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, August 21

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Agger (r) [2]
vs
 
  Wolfpack (r) [3]
 
  Hooters (r) [5]
vs
 
  Tasteful Nudes (r) [0]
Final 7-0
East Field
 
  Oceans - CHAMPS [10]
vs
 
  Tampa Bay FC (r) [5]
Final 11-5
 
  Ironman FC - CHAMPS [6]
vs
 
  SLFC (i) [1]
Final 8-1

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 4

No Games - Holiday

Monday, September 18

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Wolfpack (r) [3]
vs
 
  Hooters (r) [2]
 
  Agger (r) [3]
vs
 
  Oceans - CHAMPS [4]
East Field
 
  SLFC (i) [3]
vs
 
  21 Stitches (i) [4]
 
  Dont Kick the Baby (i) [2]
vs
 
  Ironman FC - CHAMPS [7]
Final 2-13

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, September 25

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
East Field
 
  Ironman FC - CHAMPS [6]
vs
 
  Tequila Worms (i) [1]
Final 7-1

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 2

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Net Six and Chill (r) [2]
vs
 
  Oceans - CHAMPS [7]
Final 2-8
 
  Hooters (r) [4]
vs
 
  FC Coquina (r) [2]
East Field
 
  Ironman FC - CHAMPS [6]
vs
 
  SLFC (i) [1]
Final 9-1

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 9

Playoffs Roster Reminder
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Oceans - CHAMPS [5]
vs
 
  Hooters (r) [1]
 
  SLFC (i) [5]
vs
 
  Tequila Worms (i) [1]
East Field
 
  Wolfpack (r) [5]
vs
 
  FC Coquina (r) [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 16

  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  Crack Smoking Unicorns (r) [3]
vs
 
  Oceans - CHAMPS [8]
Final 3-9
 
  Agger (r) [0]
vs
 
  Tampa Bay FC (r) [5]
East Field
 
  Four Stacks FC (i) [3]
vs
 
  SLFC (i) [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, October 23

Games Canceled - Rained out!

Monday, October 30

PLAYOFFS View Bracket
Ironman and Don't Kick The Baby are on a bye
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
West Field
 
  FC Coquina (r) [3]
vs
 
  Wolfpack (r) [8]
Final 3-9
 
  SLFC (i) [1]
vs
 
  Four Stacks FC (i) [6]
East Field
 
  Agger (r) [2]
vs
 
  Oceans - CHAMPS [7]
 
  Crack Smoking Unicorns (r) [5]
vs
 
  Tampa Bay FC (r) [0]
Forfeit by Tampa Bay FC

Visitor (first team) vs Home (second team)

Monday, November 6

Soccer Tourney 2
PLAYOFFS View Bracket
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
West Field
 
  Crack Smoking Unicorns (r) [2]
vs
 
  Oceans - CHAMPS [7]
Final 2-9
East Field

Visitor (first team) vs Home (second team)