Soccer Schedule

Tuesday Coed & Men's Soccer 6v6 / Skyway (Summer 2017)

Sponsors

Tuesday, June 6

First Week - Shirts
Byes
Raptor Squad (ci), Straight Outta Rec League (ci), Tuesdays with Richard (ci), Franklin Manor Gooners FC (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Who Can Do (m) [0]
vs
 
  Kex Consulting (m) [5]
Final 0-7
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, June 13

Double Headers
Straight Outta Rec League (ci)
Byes
Beercelona (cr), Mayhem (cr), Bumgrana (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Eagles (m) [4]
vs
 
  Gryphons (m) [2]
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, June 20

Double Headers
The Dirty Half Dozen (ci)
Byes
Radiant FC (cr), Tappin Dat Pass (cr), Teenage Mutant Ninja Skrtels - CHAMPS
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, June 27

Double Headers
Tuesdays with Richard (ci)
Byes
Panthers - CHAMPS, Pound Town (cr), Eagles (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
Field 3
 
  Gryphons (m) [6]
vs
 
  Who Can Do (m) [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 4

No Games - 4th of July

Tuesday, July 11

Double Headers
Raptor Squad (ci)
Byes
Who Can Do (m), Dinamo Minsk (m), Shut up Bruno (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Panthers - CHAMPS [5]
vs
 
  Beercelona (cr) [0]
Final 10-0
 
  Sun of a Beach (cr) [6]
vs
 
  Pound Town (cr) [1]
Final 7-1
Field 3
 
  Bumgrana (m) [4]
vs
 
  Gryphons (m) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 18

Byes
The Dirty Half Dozen (ci), ManChestHair United (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Bumgrana (m) [4]
vs
 
  Eagles (m) [3]
Field 3
 
  Mayhem (cr) [7]
vs
 
  Radiant FC (cr) [2]
Final 11-2
 
  Shut up Bruno (m) [5]
vs
 
  Manzana FC - CHAMPS [0]
Final 7-0

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, July 25

Playoffs Roster Reminder
Double Headers
Straight Outta Rec League (ci)
Byes
Manzana FC - CHAMPS, Gryphons (m), Kex Consulting (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Mayhem (cr) [5]
vs
 
  Pound Town (cr) [5]
 
  Footgolf Follies (cr) [9]
vs
 
  Sun of a Beach (cr) [4]
Final 10-4
 
  Panthers - CHAMPS [8]
vs
 
  Radiant FC (cr) [3]
Final 10-3
Field 3
 
  Who Can Do (m) [1]
vs
 
  Dinamo Minsk (m) [6]
Final 1-8
 
  Franklin Manor Gooners FC (m) [9]
vs
 
  Eagles (m) [4]
Final 12-4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 1

PLAYOFFS View Bracket
Coed Intermediate Playoffs to Start
2001 Odyssey, Footgolf Follies, and Sun of a Beach are on a bye
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
 
  Raptor Squad (ci) [5]
vs
 
  Straight Outta Rec League (ci) [0]
Straight Outta Forfeit
Field 2
 
  Mayhem (cr) [4]
vs
 
  Beercelona (cr) [6]
Field 3
 
  Eagles (m) [0]
vs
 
  Who Can Do (m) [5]
Eagles Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, August 8

PLAYOFFS View Bracket
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
 
  Gryphons (m) [0]
vs
 
  Shut up Bruno (m) [5]
0-8
Field 2
 
  Beercelona (cr) [1]
vs
 
  Panthers - CHAMPS [6]
8-1
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)