Your Player Page
Soccer Schedule

Wednesday Coed & Men's Soccer 6v6 / Skyway (Winter 2020)

Sponsors

Wednesday, January 8

First Week - Shirts
Double Headers
UMA FC (m)
Byes
The Benchmarkers (b)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
 
  Beercelona (a) [5]
vs
 
  Team Name Pending (a) [0]
9-0 Final
Field 2
 
  Mean Green Machine (b) [5]
vs
 
  Wolves (b) [0]
9-0 Final
Field 3
 
  Bluesteel (m) [0]
vs
 
  ManChestHair United (m) [5]
8-0 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 15

Double Headers
Burnpoolland City United FC (m), Wolves (b)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
 
  Beercelona (a) [3]
vs
 
  Oceans (a) [5]
Field 2
 
  Wolves (b) [2]
vs
 
  Bloomin Goals (b) [7]
Final 2-15
 
  Bay to Bayern (b) [1]
vs
 
  I Peaked (b) [6]
Final 1 - 7
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 22

Double Headers
ManChestHair United (m), The Benchmarkers (b)
Byes
Raptor Squad (a), Team Name Pending (a)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
Field 3
 
  Bluesteel (m) [3]
vs
 
  UMA FC (m) [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 29

Double Headers
Bluesteel (m), FC Arse-n-All Winter 2020 (b)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  The Benchmarkers (b) [6]
vs
 
  Wolves (b) [1]
Final 8-1
 
  Mean Green Machine (b) [7]
vs
 
  I Peaked (b) [2]
Final 8-2
Field 3
 
  Bluesteel (m) [0]
vs
 
  Triceratops FC (m) [5]
Final 6-0

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 5

Double Headers
Wolves (b)
Byes
ManChestHair United (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
 
  Shin Kickers (b) [0]
vs
 
  Wolves (b) [1]
 
  I Peaked (b) [8]
vs
 
  Not Fast, Just Furious (b) [3]
9-3 Final
Field 3

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 12

Playoffs Roster Reminder
Double Headers
Raptor Squad (a), Team Name Pending (a)
Byes
FC Arse-n-All Winter 2020 (b), Bluesteel (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
 
  Raptor Squad (a) [1]
vs
 
  Oceans (a) [6]
Field 2
 
  Wolves (b) [1]
vs
 
  I Peaked (b) [4]
Field 3
 
  Bay to Bayern (b) [2]
vs
 
  Mean Green Machine (b) [7]
Final 2-11

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 19

Byes
Wolves (b), Burnpoolland City United FC (m)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 1
Field 2
Field 3
 
  Bluesteel (m) [0]
vs
 
  UMA FC (m) [5]
8-0 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, March 4

PLAYOFFS View Bracket
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
1
Coed A
Semifinals
Coed B
Semifinals
Coed A
Finals
Coed B
Finals
2
Coed A
Semifinals
Coed B
Semifinals
Men's Open
Finals

Visitor (first team) vs Home (second team)