Your Player Page
Soccer Schedule

Wednesday Coed Soccer / Puryear (Fall 2 - 2020)

Sponsors

Wednesday, December 2

First Week - Shirts
Double Headers
FULL SEND (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  WKFC - CHAMPS [2]
vs
 
  Renegades (i) [3]
Field 5 (1B)
 
  DynoSoars (r) [5]
vs
 
  FULL SEND (r) [1]
 
  Burgs Ballers (r) [0]
vs
 
  FULL SEND (r) [5]
Final 0-8

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 9

Double Headers
DynoSoars (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  SLFC (i) [4]
vs
 
  Angry Otters (i) [5]
Field 5 (1B)
 
  Aztecs (r) [5]
vs
 
  DynoSoars (r) [6]
 
  DynoSoars (r) [5]
vs
 
  Grassholes (r) [0]
Final 7-0

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, December 23

No Games - holiday break

Wednesday, December 30

No Games - holiday break

Wednesday, January 6

Double Headers
Grassholes (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  Renegades (i) [5]
vs
 
  SLFC (i) [0]
SLFC Forfeit
 
  Net Six and Chill (r) [1]
vs
 
  DynoSoars (r) [6]
Final 1-20
Field 5 (1B)
 
  Burgs Ballers (r) [1]
vs
 
  Moist Towelettes (r) [6]
Final 1-7

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 13

Byes
FULL SEND (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  SLFC (i) [6]
vs
 
  WKFC - CHAMPS [2]
Field 5 (1B)

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 20

Playoffs Roster Reminder
Byes
DynoSoars (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  WKFC - CHAMPS [1]
vs
 
  Renegades (i) [2]
 
  Puddle Pirate's (i) [7]
vs
 
  SLFC (i) [2]
Final 9-2
Field 5 (1B)
 
  Net Six and Chill (r) [1]
vs
 
  Kickers FC - CHAMPS [6]
Final 1-10

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, January 27

Byes
Grassholes (r)
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  WKFC - CHAMPS [5]
vs
 
  Puddle Pirate's (i) [0]
Final 8-0
 
  SLFC (i) [6]
vs
 
  Angry Otters (i) [6]
Field 5 (1B)
 
  FULL SEND (r) [5]
vs
 
  Aztecs (r) [0]
 
  DynoSoars (r) [5]
vs
 
  Kickers FC - CHAMPS [0]
Final 10-0
 
  Moist Towelettes (r) [5]
vs
 
  Net Six and Chill (r) [0]
Final 6-0

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 3

Double Headers
Kickers FC - CHAMPS
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  Grassholes (r) [1]
vs
 
  Aztecs (r) [4]
 
  SLFC (i) [3]
vs
 
  Ball Busters (i) [2]
Field 5 (1B)
 
  Kickers FC - CHAMPS [0]
vs
 
  FULL SEND (r) [5]
Final 0-6

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 10

PLAYOFFS View Bracket
Ball Busters and WKFC are on a bye
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM 9:30 PM
Field 5 (1A)
 
  Renegades (i) [4]
vs
 
  SLFC (i) [7]
Field 5 (1B)
 
  Grassholes (r) [0]
vs
 
  FULL SEND (r) [5]
Final 0-7

Visitor (first team) vs Home (second team)

Wednesday, February 17

PLAYOFFS View Bracket
  6:30 PM 7:30 PM 8:30 PM
Field 5 (1A)
 
  SLFC (i) [2]
vs
 
  Ball Busters (i) [3]
PK's
 
  WKFC - CHAMPS [3]
vs
 
  Ball Busters (i) [2]
OT
Field 5 (1B)

Visitor (first team) vs Home (second team)