Your Player Page
Soccer Schedule

Sunday Coed Soccer / Ed Radice & Skyway (Spring 2021)

Sponsors

Sunday, March 28

First Week - Shirts
Byes
RAKATA BBO FC (i)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
    
Field 3
 
  Wolf Nation (a) [1]
vs
 
  Puddle Pirates - CHAMPS [6]
9-1 Final
Field 4
 
  BYB - CHAMPS [2]
vs
 
  Diablos (b) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 4

No Games - Holiday

Sunday, April 11

Byes
Return of the Blues (i), Puddle Pirates - CHAMPS, Shooting Blanks (a)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Burgan FC (i) [2]
vs
 
  Rebels FC (i) [0]
    
Field 3
 
  Squad (a) [1]
vs
 
  Off On A Cow (a) [3]
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 18

Byes
Le Saux Solid Crew (i), The Walk Ons (a), Walking Wounded (a)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
    
Field 3
Field 4
 
  Lost Soles (b) [0]
vs
 
  Diablos (b) [1]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, April 25

Byes
Rebels FC (i), Fightin Turtles (a), Squad (a)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  2001 Odyssey (i) [0]
vs
 
  RAKATA BBO FC (i) [5]
2001 Odyssey Forfeit
    
Field 3
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 2

Byes
Tampa FC - CHAMPS, Off On A Cow (a), Wolf Nation (a)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
    
Field 3
 
  The Walk Ons (a) [0]
vs
 
  Squad (a) [1]
Field 4
 
  BYB - CHAMPS [3]
vs
 
  Lost Soles (b) [5]
 
  Lets Get Messi (b) [1]
vs
 
  Diablos (b) [6]
7-1 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 9

Byes
Burgan FC (i), Injured Reserve (b), Lets Get Messi (b)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Return of the Blues (i) [0]
vs
 
  2001 Odyssey (i) [5]
Final 0-6
    
Field 3
 
  Squad (a) [5]
vs
 
  Wolf Nation (a) [0]
Wolf Nation Forfeit
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 16

Byes
2001 Odyssey (i), Diablos (b), The Beast with Two Backs (b)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
    
Field 3
 
  Wolf Nation (a) [0]
vs
 
  Walking Wounded (a) [5]
Wolf Nation “Forfeit”
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 23

Playoffs Roster Reminder
Double Headers
Le Saux Solid Crew (i)
Byes
Not Fast Just Furious (a), UnReal Madrid (a), Atheltico Morones (b), BYB - CHAMPS, Independence (b), Lost Soles (b)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Tampa FC - CHAMPS [0]
vs
 
  2001 Odyssey (i) [5]
Tampa FC Forfeit
    
Field 3
Field 4
 
  Wolf Nation (a) [0]
vs
 
  Off On A Cow (a) [5]
Wolf Nation Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, May 30

No Games - holiday weekend

Sunday, June 6

PLAYOFFS View Bracket
Tampa FC is on a bye
  5:00 PM 6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
North Field
 
  Le Saux Solid Crew (i) [0]
vs
 
  Burgan FC (i) [5]
Final 0-6
 
  Return of the Blues (i) [0]
vs
 
  2001 Odyssey (i) [5]
Final 0-6
     
Field 3
 
  Off On A Cow (a) [2]
vs
 
  UnReal Madrid (a) [1]
Overtime
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Sunday, June 13

PLAYOFFS View Bracket
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM
North Field
   
Field 3
 
  Off On A Cow (a) [3]
vs
 
  Puddle Pirates - CHAMPS [4]
Penalty Kicks
 
  Shooting Blanks (a) [1]
vs
 
  Fightin Turtles (a) [0]
Second Overtime
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)