Your Player Page
Soccer Schedule

Tuesday Coed & Men's Soccer 6v6 / Skyway (Fall 2022)

Sponsors

Tuesday, September 13

First Week - Shirts
Byes
Huskies FL (ci), Azzurri (mi), The Blue Bears (mi), 6oz Rare Sirloins (cr), Having an Okay Time (cr), Airborne FC (mr), Throbbin Williams (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Beercelona (ci) [1]
vs
 
  Misfits FC - CHAMPS [6]
1-14 Final
Field 2
Field 3
 
  Natadors FC (cr) [6]
vs
 
  The Fightin' Owls (cr) [1]
9-1 Final
Field 4
 
  Boca Seniors (mi) [3]
vs
 
  FIFC (mi) [6]
 
  Dutch Ovens (mi) [5]
vs
 
  Futbolistas Mundiales (mi) [0]
10-0 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, September 20

Byes
Let us in (ci), Boca Seniors (mi), Dutch Ovens (mi), Son of a pitch (cr), Tappin Dat Pass (cr), Ale Stars (mr), Tampa Bay FC (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Field 2
Field 3
Field 4
 
  FIFC (mi) [1]
vs
 
  Azzurri (mi) [2]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, October 4

Byes
Misfits FC - CHAMPS, Atletico Junior (mi), Tuesday's for the boys (mi), Natadors FC (cr), The Screaming Jalapeno (cr), Class on Artificial Grass (mr), ManChestHair United (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Two Goals One Cup (ci) [5]
vs
 
  Alianza Lima (ci) [0]
Alianza Lima
Field 2
Field 3
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, October 11

Byes
Roster Check, Please (ci), En Fuego FC (mi), FIFC (mi), Pleased To Cleat You (cr), The Fightin' Owls (cr), Florin Roebig FC (mr), Game of Throw-ins (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Field 2
Field 3
Field 4
 
  Azzurri (mi) [5]
vs
 
  The Blue Bears (mi) [0]
Blue Bears Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, October 18

Byes
Alianza Lima (ci), Boca Seniors (mi), The Blue Bears (mi), Having an Okay Time (cr), Tappin Dat Pass (cr), Eagles (mr), Tampa Bay FC (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Field 2
Field 3
 
  House of Yellow Cards (cr) [3]
vs
 
  Natadors FC (cr) [8]
Final 13-3
Field 4
 
  En Fuego FC (mi) [6]
vs
 
  FIFC (mi) [1]
Final 9-1

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, October 25

Byes
Kickin' Grass (ci), Azzurri (mi), Futbolistas Mundiales (mi), 6oz Rare Sirloins (cr), The Screaming Jalapeno (cr), Airborne FC (mr), Ale Stars (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Whiskey Tango Foxtrot (ci) [5]
vs
 
  Huskies FL (ci) [0]
Huskies Forfeit
 
  Beercelona (ci) [2]
vs
 
  Alianza Lima (ci) [7]
2-8 Final
Field 2
Field 3
Field 4

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 1

Byes
Two Goals One Cup (ci), Dutch Ovens (mi), En Fuego FC (mi), Ky's Keys (cr), Son of a pitch (cr), Florin Roebig FC (mr), Hungover FC (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Huskies FL (ci) [0]
vs
 
  Let us in (ci) [5]
0-6 Final
Field 2
 
  Ale Stars (mr) [3]
vs
 
  Eagles (mr) [1]
 
  Throbbin Williams (mr) [6]
vs
 
  Tampa Bay FC (mr) [1]
7-1 Final
Field 3
Field 4
 
  FIFC (mi) [4]
vs
 
  VIETNAM MILK (mi) [4]
 
  Tuesday's for the boys (mi) [5]
vs
 
  Boca Seniors (mi) [0]
Boca Seniors Forfeit
 
  Futbolistas Mundiales (mi) [0]
vs
 
  The Blue Bears (mi) [5]
Futbolistas Mundiales Forfeit

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 8

Playoffs Roster Reminder
Byes
Whiskey Tango Foxtrot (ci), Futbolistas Mundiales (mi), VIETNAM MILK (mi), House of Yellow Cards (cr), Ky's Keys (cr), Eagles (mr), Hungover FC (mr)
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Field 2
Field 3
Field 4
 
  Dutch Ovens (mi) [4]
vs
 
  FIFC (mi) [0]

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 15

PLAYOFFS View Bracket
Coed intermediate playoffs to start
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Huskies FL (ci) [1]
vs
 
  Kickin' Grass (ci) [6]
Playoff Game
 
  Kickin' Grass (ci) [2]
vs
 
  Misfits FC - CHAMPS [6]
Playoff Game
 
  Whiskey Tango Foxtrot (ci) [2]
vs
 
  Alianza Lima (ci) [6]
Playoff Game
 
  Let us in (ci) [6]
vs
 
  Two Goals One Cup (ci) [1]
Playoff Game
Field 2
Field 3
Field 4
 
  Beercelona (ci) [1]
vs
 
  Roster Check, Please (ci) [6]
Playoff Game
 
  Azzurri (mi) [5]
vs
 
  Futbolistas Mundiales (mi) [0]
6-0 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, November 29

PLAYOFFS View Bracket
En Fuego, Dutch Ovens, Natadors, Ky's Keys, Throbbin Williams, and Ale Stars are on a bye
  6:00 PM 7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
 
  Azzurri (mi) [1]
vs
 
  Atletico Junior (mi) [1]
Double Forfeit
Field 2
 
  Florin Roebig FC (mr) [3]
vs
 
  Airborne FC (mr) [2]
Penalty Kicks
 
  Class on Artificial Grass (mr) [0]
vs
 
  ManChestHair United (mr) [5]
Class on Grass Forfeit
 
  Hungover FC (mr) [2]
vs
 
  Eagles (mr) [3]
Overtime
Field 3
 
  Having an Okay Time (cr) [2]
vs
 
  6oz Rare Sirloins (cr) [0]
Penalty Kicks
Field 4
 
  Alianza Lima (ci) [1]
vs
 
  Roster Check, Please (ci) [6]
1-10 Final

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, December 6

PLAYOFFS View Bracket
Eagles, Blue Bears, Florin Roebig, Son of a Pitch, and Having an Okay Time are on a bye
  7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Field 2

Visitor (first team) vs Home (second team)

Tuesday, December 13

PLAYOFFS View Bracket
  7:00 PM 8:00 PM 9:00 PM
Field 1
Men's Intermediate
Finals
Field 2
Men's Intermediate
Semifinals
Men's Recreational
Finals
Field 3
Coed Recreational
Finals

Visitor (first team) vs Home (second team)